Majsterzababku.sk poskytuje bezplatný elektronický systém na komunikáciu medzi poskytovateľom služby, a objednávateľom služby (zákazníkom).
Webová stránka majsterzababku.sk nie je poskytovateľom jednotlivých služieb.

 • Jednoduché pravidlá používania
 • Nepožadujeme citlivé údaje
 • Žiadne platby vopred, blokovanie či kontrola platieb
 • Žiadne kredity, body, prémiové systémy...
 • Neobmedzujeme (nezakazujeme) zverejnenie ponúk na iných portáloch či stránkach.
 • Všetko je zadarmo

Tento portál je pre všetkých zadarmo, Nesnažím sa zarábať na práci iných, ale poskytujem priestor predovšetkým drobným živnostníkom a ľuďom ktorý si potrebujú privyrobiť nejaké to euro do rozpočtu. Popri zamestnaní poskytujem aj ja niekoľko služieb, a snažil som sa inzerovať cez rôzne médiá a portály. Výsledkom boli len minimálne zisky ktoré pokryli náklady na reklamu. Spustiť veľkú reklamnú kampaň má zmysel pre veľkú firmu. Malý podnikateľ si môže dovoliť len malú reklamu, ktorá v záplave veľkých firiem ani nie je vidno.

Preto som vytvoril majsterzababku.sk ktorej cieľom je odbúrať tieto náklady.

Zdieľaním a zviditeľním tejto stránky zároveň zviditeľňujete aj seba, svoje podnikanie.

Odbúraním nákladov na reklamu môžete ponúknuť svoje služby lacnejšie, a stať sa konkurencieschopnejšími.

Verím, že zákazníci ktorý budú hľadať majstrov cez tento portál, sa dostanú k požadovaným službám za lepšiu, férovejšiu cenu, a za službu zaplatia menej.

Hľadáte službu ?

Nepotrebujete žiadnu registráciu. Jednoducho si ju vyhľadajte.

Na titulnej stránke vo vyhľadávacom okienku napíšte čo potrebujete, a portál vyhľadá toho pravého majstra vo vašom okolí. Platba je priamo majstrovi, sumou a spôsobom ktorý ste si dohodli.

Ponúkate službu ?

Vytvorte si profil, napíšte čo ponúkate, kde to ponúkate, pridajte svoju fotku (ak chcete), odkaz na svoj web, svoj Facebook alebo hocičo iné, a môžete začať zarábať. Zákazník Vás bude kontaktovať vami zvoleným spôsobom. Zákazník zaplatí sumu a spôsobom ktorý ste si s ním sami dohodli. Majsterzababku.sk do tohto procesu nijako nevstupuje a ani nezasahuje.

Prečítajte si tiež pravidlá pre používanie stránok !

Chcem ponúknuť službu – čo mám robiť?

Na hlavnej stránke kliknite na odkaz pre vytvorenie profilu, a po vyplnení jednoduchého formulára sa pridá Vaša ponuka. Nepožadujeme od Vás žiadne citlivé údaje 🙂

Majsterzababku.sk nekontroluje predajcov, či spĺňajú všetky oprávnenia na výkon ponúkaných služieb. Toto je na zodpovednosti majstrov – ľudí, živnostníkov, firiem ponúkajúcich služby.

V prípade, ak nemáte živnosť, či iné oprávnenie na podnikanie je potrebné daný príjem zahrnúť v rámci daňového priznania v kategórii príjem. Ak živnosť máte, je potrebné príjem zahrnúť medzi príjmy a postupovať podľa legislatívy SR.

Pozor! Na niektoré príjmy sa však vzťahujú odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne. Odporúčame v prvom rade navštíviť účtovníka, alebo daňového poradcu, ktorý presne poradí ako postupovať vo vašom konkrétnom prípade. V rámci legislatívy SR existuje niekoľko desiatok možností podľa toho, či ste napr. nezamestnaný, zamestnaný, mamička na materskej, študent, dôchodca, občan na invalidnom dôchodku a pod, takže neexistuje univerzálne riešenie.

Majsterzababku.sk nijako neobmedzuje používateľov čo sa týka ponuky služieb na iných stránkach. Svoje služby môžete ponúkať kdekoľvek a akokoľvek v súlade s pravidlami príslušných portálov.

ALE Táto skutočnosť nemusí platiť opačne. Ak už svoje služby niekde ponúkate, prečítajte si podmienky používania daného serveru, poprípade zmluvu ak ste nejakú uzavreli. Stretol som sa už aj stým, že server obmedzuje užívateľa a vyslovene zakazuje ponúkať služby a zverejňovať kontakty mimo ich server. V takomto prípade je vhodné si na danom serveri registráciu zrušiť. Názov stránky nebudem zverejňovať, ale jedná sa o jednu z najznámejších, a určite nie je jediná 🙁

Prevádzkovateľ portálu majsterzababku.sk si neúčtuje žiadne poplatky. Spôsob platby si dohodnete priamo s poskytovateľom služby.

Portál majsterzababku.sk vo svojej podstate nie je internetový obchod, a nedajú sa na ňom pridávať do ponuky výrobky. Pokiaľ ponúkate svoje výrobky ktoré sú vyrábané na zákazku, poprípade ponúkate ručne vami vyrábané veci formou handmade, môžete sa zaregistrovať a pridať si odkaz na svoju stránku.

Ponuka na majsterzababku.sk ostáva aktívna dovtedy, kým ju nezrušíte. Máte právo zrušiť svoju ponuku z akýchkoľvek dôvodov. Je to len na Vás.

Za akých podmienok Vám môže prevádzkovateľ stránky vašu ponuku zmazať si prečítajte v podmienkach používania stránok.

Po prihlásení do profilu zmeňte údaje vo Vašej ponuke.

Nijako. Zámerom stránky majsterzababku.sk je, aby boli inzeráty rovnocenné, a bezplatné. Jediné zvýraznenie vašej ponuky dosiahnete hviezdičkami za vaše hodnotenie.

Áno, na majsterzababku.sk môžete zdieľať svoju, aj iné ponuky prakticky na všetkých sociálnych sietiach, alebo aj e-mailom. Pri otvorení konkrétnej ponuky nájdete tlačidlo zdieľania. Samozrejme je to zadarmo.

Vyhľadajte si poskytovateľa na hlavnej stránke, a kontaktujte ho priamo, spôsobom ktorý má uvedený v ponuke. Majsterzababku.sk do tejto komunikácie nijako nevstupuje.

Môžete mu napísať, alebo mu zavolať 🙂

Vás ako poskytovateľa služby hodnotia Vaši zákazníci. Čím viac hviezdičiek, tým lepšie hodnotenie. Požiadajte po vykonaní práce, aby Vás ohodnotili na stránke majsterzababku.sk

Prvotného zákazníka získate tým, že ho osloví Vaša ponuka. Preto sa snažte vo svojom profile napísať niečo zaujímavé, pútavé. Ďalších zákazníkov si získate na základe Vášho kladného hodnotenia od predošlých zákazníkov. Kladné hodnotenie si získate napríklad tým, že im poskytnete rôzne benefity ako sú napríklad:

 • Dodržanie termínu (ak už meškáte, tak zavolajte)
 • Čisté oblečenie
 • Dobrá nálada
 • Možnosť platby platobnou kartou (ak som živnostník/firma musím mať registračnú pokladňu. Tak prečo nie terminál s možnosťou platby kartou. Ja osobne ho používam, a u zákazníkov je vítaný. Zbytočné výdavky ? Prenájom terminálu ma stojí 24,00€ vrátane DPH na mesiac. Všetko vrátane servisu je v cene. Nie sú s ním spojené žiadne ďalšie výdavky – až na pásku)
 • Keď prídete k zákazníkovi, obujte si jednorázové alebo látkové návleky na obuv. Vyzúvaním môže zákazníka obťažovať pach nôh. Nevyzutím zas špina na topánkach. 50 párov návlekov stojí do 10€. Táto investícia sa oplatí.
 • Nesťažujte sa zákazníkovi na svoj život, plat, deti, zdravotný stav a tak ďalej. Obťažuje ho to, má dosť svojich starostí. Ak sa Vám pri práci zverí, vypočujte ho. Nič to nestojí.
 • Ak robíte prácu pri ktorej vzniká odpad, odneste ho. Použite pri tom vlastný vysávač, metličku, handru. Zväčša zákazník nemá problém ak ho požiadate o spomínané veci, no je profesionálne mať ich so sebou.
 • A samozrejme mnoho ďalšieho. Spríjemnite zákazníkovi deň, a on si Vás zavolá zas.
 • Podeľte sa so svojimi skúsenosťami, a ďalšie tipy napíšte do blogu 🙂

Dajte to vedieť majstrovi ktorého ste si objednali, a dohodnite si s ním nápravu. Tiež to môžete povedať ostatným v hodnotení majstra na majsterzababku.sk

Kto nič nerobí, nič nepokazí. Niekedy sa stane, že veci jednoducho nejdú nech robíte čo robíte.

Pokiaľ ste postavili komín, a ten spadol, zákazník si Vás už asi nezavolá. V takomto prípade by som navrhol dohodu o vrátení peňazí.

No neponúkajte vrátenie peňazí vždy a za každú cenu.

Pokiaľ ste si svoju robotu odviedli dobre, ale boli tam nejaké prieťahy či nepríjemnosti (zabudli ste si doniesť nejaký nástroj a museli ste sa preň vracať, rozmer poličky nesedel a museli ste ju upravovať, vodovod prestal tiecť až po treťom rozobraní a utesnení, pri zadávaní zákazky ste sa nepochopili so zákazníkom a podobne, poďakujete sa zákazníkovi aj za záporné hodnotenie, a zoberte si z toho ponaučenie.

Hádať a dokazovať že to bolo inak, a že záporné hodnotenie je neopodstatnené... toto zmysel nemá. Je to len strata času. Dajte všetkým vedieť že ste sa poučili, a pri budúcej zákazke už budete na to pripravený.

Nič. Neúčtujeme žiadne provízie. Všetko je zadarmo. Úplne postačí ak dáte o stránke majsterzababku.sk vedieť čo najširšiemu okruhu ľudí.

Ak by ste nás ale chceli predsa len podporiť, budem vďačný keď mi pomôžete s financovaním stránok. Pomôže každé euro.

SK44 0200 0000 0042 7188 5654

Tému do blogu môže pridať len administrátor. Napíšte mi na info@majsterzababku.sk a pokiaľ bude téma vhodná rád ju tam pridám. Môžte k nej potom pridávať komentáre.

V dnešnej dobe je aj táto záležitosť veľmi jednoduchá. V Bratislave stačí vedieť v akom smere chcete podnikať, a s občianskym preukazom navštíviť klientske centrum na Tomášikovej 46, Bratislava. Pri vchode a termináloch sú pomocný pracovníci, ktorý Vám radi pomôžu a poradia.

Na samotnom oddelení Vám pracovníčka ochotne poradí, vypíše za Vás papiere, a Vám dá hotovú žiadosť na podpis. Poplatok zaplatíte v automate inštalovanom priamo na klientskom centre.

Pracovníčka Vám tiež ochotne vysvetlí ďalšie kroky.

Je tiež mnoho stránok kde získate potrebné údaje. A je tiež veľa „sprostredkovateľov“ ktorý vám za finančnú odmenu živnosť vybavia. Ale touto cestou by som asi nešiel. Ak máte skúsenosti, napíšte do blogu.

Toto môže len administrátor. Napíšte mi na info@majsterzababku.sk a ja ho odstránim.

Ak nechcete, nemusíte písať dôvody. Ale bol by som rád keby ste ich napísali, aby som vedel v čom sa treba zlepšiť.

Nie je to kvôli tomu aby si užívateľ nemohol sám odstrániť svoj profil, ale nebolo to technicky možné. Šablóna ktorá bola použitá na vytvorenie stránky majsterzababku.sk takúto možnosť neposkytuje.

Ak ste tu nenašli čo ste hľadali, skúste navštíviť blog, alebo mi napíšte na info@majsterzababku.sk Budem sa snažiť odpísať čo najskôr. Ospravedlňte ma ak bude odpoveď trochu meškať. K administratíve sa dostávam zväčša večer, po robote 🙂

Ďakujem !